Dravci ve škole - Reportážní fotografie

Dravci ve škole

Na konci listopadu na naši školu opět zavítal pan Brož se svými opeřenými svěřenci, aby žákům představil naše nejznámější české dravce a sovy (například poštolku či sýčka obecného), ale i mnohem vzácnější zahraniční druhy, které ve volné přírodě není téměř už možné spatřit. Mezi ně patří majestátní orel bělohlavý nebo čimango falklandský.

Při velmi informativní besedě se žáci mohli blíže seznámit s kánětem či puštíkem, kteří nalétávali vybraným žákům na ruku. Ani učitelé nebyli ochuzeni o tento zážitek a dostali příležitost si podržet výra velkého, který se svým majestátním vzezřením přelétával nad nadšenými hlavami našich žáků.

Děti se tak na besedě dozvěděly zábavnou formou nejzajímavější informace o jednotlivých druzích dravých ptáků, ale také se v nich pan Brož svým energickým přístupem pokusil vyvolat zájem o ochranu nejen dravců, ale celé přírody.

Mgr. Lucie Těšínská